ODRŽANO PREDAVANJE NA TEMU BOLJEG KVALITETA ŽIVOTA

Rajesh Jain, veliki i uticajni preduzetnik iz Indije sa saradnicima, na poziv Fakulteta medicinskih nauka posetio je naš Fakultet gde je najpre razgovarao sa dekanom prof. dr Vladimirom Jakovljevićem a zatim održao predavanje studentima o boljem kvalitetu života i mogućnostima za povezivanje industrije i nauke. Kompanija koju vodi gospodin Jain , kako sam kaže se dugo godina bavi naučnim istraživanjima a njena dostignuća utiču na bolji kvalitet života ljudi. To je i bila tema predavanja koja je on održao našim studentima. Dekan Jakovljević je podsetio da FMN u ovom trenutku imamo preko 150 studenata iz Indije i da je izuzetno važno što je gospodin Jain , koji je vlasnik jedne od najvećih bajotek kompanija na svetu i koji je među prvih 40 najmoćnijih ljudi na svetu na Forbsovoj listi najbogatijih ljudi.

Inače Rajesh Jain je doktor filozofije, član je Nacionalnog komiteta Indije za biotehnologiju a bio je u Upravnom odboru Nacionalnog Instituta za farmaceutska istraživanja Indije i jedan je od 40 najuticajnijih ljudi na svetu u oblasti farmacije.