Архива вести 2005. године

ДОКТОРСКЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ

Медицински факултет објављује конкурс за упис на докторске академске студије у школској 2005/2006.години .

За сва питања и информације о докторским академским студијама која се не налазе на сајту факултета обратите се на адресу doktorskestudije@medicus.medf.kg.ac.yu и у року од 24 часа добићете одговор.

СПЕЦИЈАЛИСТИЧКЕ СТУДИЈЕ

Медицински факултет објављује конкурс за упис на специјалистичке студије
у школској 2005/2006.години .

КОНТИНУИРАНА МЕДИЦИНСКА ЕДУКАЦИЈА

Медицински факултет у Крагујевцу организује шест курсева континуиране медицинске едукације.

ИЗБОРНО ВЕЋЕ

19. седницa Изборног већа заказана je за 02.11.2005. године (среда) у 13 сати у Амфитеатру Факултета.

НАУЧНО НАСТАВНО ВЕЋЕ

146. седницa Научно-наставног већа заказане je за 26.10.2005. године (среда) у 13 часова у Амфитеатру Факултета.

ЗА СТУДЕНТЕ

Распореде наставе студенти могу наћи преко линка за распоред (одабиром одговарајућег смера основних студија).
Сва питања и збирке задатака
студенти могу наћи преко линка испитна питања (одабиром одговарајућег смера основних студија).

КОНКУРС (за упис) 2005./2006. год.

Медицински факултет у крагујевцу расписује Конкурс за упис у прву годину основних студија школске 2005./2006. за одсек фармација.

КОНКУРС

Медицински факултет у Крагујевцу расписује конкурс за финансирање научно-истраживачке делатности.
Сви заинтересовани истраживачи могу у року од 30 дана од објављивања овог позива да предају пријаву Комисији за постдипломску наставу и научноистраживачки рад, искључиво преко писарнице Медицинског факултета.

КОНТИНУИРАНА ЕДУКАЦИЈА

Школа за примену трансфонтанеларне неуросонографије (ултразвучног прегледа мозга), одржава се у оквиру програма континуиране медицинске едукације у трајању две недеље. Школа се одвија при Медицинском факултету у Крагујевцу, а у сарадњи са Удружењем за примену ултразвука у медицини, биологији и ветерини Србије.

НОВИ ВИЗИТИНГ ПРОФЕСОРИ

На седници Научно-наставног већа Медицинског факултета у Крагујевцу, одржаној дана 25.05.2005. године, донета је одлука да се проф.др Миодраг Стојковић, изабере за визитинг професора Медицинског факултета у Крагујевцу.

КОНТИНУИРАНА ЕДУКАЦИЈА

Катедра за фармакологију и токсикологију припрема Континуиране медицинске едукације за лекаре, фармацеуте и друге здравствене раднике.

НАУЧНО НАСТАВНО ВЕЋЕ

144. седницa Научно-наставног већа заказана je 07.09.2005. године (среда) у 13 часова у Амфитеатру Факултета.

НАУЧНО-НАСТАВНО ВЕЋЕ

143. седницa Научно-наставног већа заказана je 22.06. 2005. године (среда) у 13 часова у Амфитеатру Факултета.

ПОЗИВ НА СЕМИНАР

У оквиру УНДП/УНОПС Програма Град-Граду, Међународног секретаријата ИДЕАСС, Града Крагујеваца и уз активну подршку и учешће Универзитета и Медицинског факултета у Крагујевцу, имамо част да Вас позовемо да учествујете на семинару “Демонстрација употреба моxибустије код карличног положаја фетуса” 14. i 15. јуна 2005. године.

Циљ Семинара је, да представимо у Србији, једну иновацију и позитивно искуство - Know how: “Moxibustion, терапија на бази моксе, за исправљање карличне презентације фетуса” кроз искуство италијанске Регије Тоскана у домену интегрисања Традиционалне медицине у систем јавног здравља.
Ваше присуство било би од изузетног значаја за успех овог семинара и надамо се нашем сусрету у Крагујевцу.

Delegacije Toskane, “Centro per la Medicina Naturale Fior di Prugna”, Azienda Sanitaria Locale n.10
(Локалана Институција јавног здравља 10) из Италије

CV(биографије наставника)

НАУЧНО-НАСТАВНО ВЕЋЕ

140. седницa Научно-наставног већа заказана je 30.03.2005. године (среда).

ОБАВЕШТЕЊЕ

Због преласка са модемског на оптички линк академске мреже онемогућен је прилаз сајту медицинског факултета (www.medf.kg.ac.yu) па је до даљег премештен на ову адресу (www.medicusonline.com).
За кориснике МИРЦ интернет конекције(од куће) омогућили смо интернет конекцију преко skyDSL - satelitskog linka ( Deutsche EutelSAT Telecom 2D).
За кориснике КОБСОН сервиса, договором са Народном библиотеком Србије, омогућили смо директан и несметан приступ преко сателитског линка (аутоматски се препознаје корисник MED-KG-SAT).
Све док се не заврши прикључење сервер за пошту неће радити, па је препорука да се користи други mail за личну преписку.
Сву пошту за факултет паралелно слати и на admin.mf@gmail.com

администратор академске мреже
Милан Б. Милојевић

ОБАВЕШТЕЊЕ

Медицински факултет у Крагујевцу расписује оглас за ангажовање студената-демонстратора.

ЕДУКАЦИЈА, КВАЛИФИКАЦИЈА И СЕРТИФИКАЦИЈА

На Универзитету у Крагујевцу у Центру за Суперкомпјутинг крајем месеца марта ће започети серија професионалних IT курсева у оквиру AQUIT пројеката. Опширније овде.

SID CARD(СИГУРНА ИДЕНТИФИКАЦИОНА КАРТА)

За сва обавештења можете се обратити Центру за ауторизацију и издавање SID карти или на sid@medicus.medf.kg.ac.yu.

Центар за ауторизацију и издавање SID карте Медицинског факултета