Arhiva vesti 2005. godine

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE

Medicinski fakultet objavljuje konkurs za upis na doktorske akademske studije u školskoj 2005/2006.godini .

Za sva pitanja i informacije o doktorskim akademskim studijama koja se ne nalaze na sajtu fakulteta obratite se na adresu doktorskestudije@medicus.medf.kg.ac.yu i u roku od 24 časa dobićete odgovor.

SPECIJALISTIČKE STUDIJE

Medicinski fakultet objavljuje konkurs za upis na specijalističke studije
u školskoj 2005/2006.godini .

KONTINUIRANA MEDICINSKA EDUKACIJA

Medicinski fakultet u Kragujevcu organizuje šest kurseva kontinuirane medicinske edukacije.

IZBORNO VEĆE

19. sednica Izbornog veća zakazana je za 02.11.2005. godine (sreda) u 13 sati u Amfiteatru Fakulteta.

NAUČNO NASTAVNO VEĆE

146. sednica Naučno-nastavnog veća zakazane je za 26.10.2005. godine (sreda) u 13 časova u Amfiteatru Fakulteta.

ZA STUDENTE

Rasporede nastave studenti mogu naći preko linka za raspored (odabirom odgovarajućeg smera osnovnih studija).
Sva pitanja i zbirke zadataka
studenti mogu naći preko linka ispitna pitanja (odabirom odgovarajućeg smera osnovnih studija).

KONKURS (za upis) 2005./2006. god.

Medicinski fakultet u kragujevcu raspisuje Konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija školske 2005./2006. za odsek farmacija.

KONKURS

Medicinski fakultet u Kragujevcu raspisuje konkurs za finansiranje naučno-istraživačke delatnosti.
Svi zainteresovani istraživači mogu u roku od 30 dana od objavljivanja ovog poziva da predaju prijavu Komisiji za postdiplomsku nastavu i naučnoistraživački rad, isključivo preko pisarnice Medicinskog fakulteta.

KONTINUIRANA EDUKACIJA

Skola za primenu transfontanelarne neurosonografije (ultrazvučnog pregleda mozga), održava se u okviru programa kontinuirane medicinske edukacije u trajanju dve nedelje. Skola se odvija pri Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, a u saradnji sa Udruženjem za primenu ultrazvuka u medicini, biologiji i veterini Srbije.

NOVI VIZITING PROFESORI

Na sednici Naučno-nastavnog veća Medicinskog fakulteta u Kragujevcu, održanoj dana 25.05.2005. godine, doneta je odluka da se prof.dr Miodrag Stojković, izabere za viziting profesora Medicinskog fakulteta u Kragujevcu.

KONTINUIRANA EDUKACIJA

Katedra za farmakologiju i toksikologiju priprema Kontinuirane medicinske edukacije za lekare, farmaceute i druge zdravstvene radnike.

NAUČNO NASTAVNO VEĆE

144. sednica Naučno-nastavnog veća zakazana je 07.09.2005. godine (sreda) u 13 časova u Amfiteatru Fakulteta.

NAUČNO-NASTAVNO VEĆE

143. sednica Naučno-nastavnog veća zakazana je 22.06. 2005. godine (sreda) u 13 časova u Amfiteatru Fakulteta.

POZIV NA SEMINAR

U okviru UNDP/UNOPS Programa Grad-Gradu, Međunarodnog sekretarijata IDEASS, Grada Kragujevaca i uz aktivnu podršku i učešće Univerziteta i Medicinskog fakulteta u Kragujevcu, imamo čast da Vas pozovemo da učestvujete na seminaru “Demonstracija upotreba moxibustije kod karličnog položaja fetusa” 14. i 15. juna 2005. godine.

Cilj Seminara je, da predstavimo u Srbiji, jednu inovaciju i pozitivno iskustvo - Know how: “Moxibustion, terapija na bazi mokse, za ispravljanje karlične prezentacije fetusa” kroz iskustvo italijanske Regije Toskana u domenu integrisanja Tradicionalne medicine u sistem javnog zdravlja.
Vaše prisustvo bilo bi od izuzetnog značaja za uspeh ovog seminara i nadamo se našem susretu u Kragujevcu.

Delegacije Toskane, “Centro per la Medicina Naturale Fior di Prugna”, Azienda Sanitaria Locale n.10
(Lokalana Institucija javnog zdravlja 10) iz Italije

CV(biografije nastavnika)

NAUČNO-NASTAVNO VEĆE

140. sednica Naučno-nastavnog veća zakazana je 30.03.2005. godine (sreda).

OBAVESTENJE

Zbog prelaska sa modemskog na optički link akademske mreže onemogućen je prilaz sajtu medicinskog fakulteta (www.medf.kg.ac.yu) pa je do daljeg premešten na ovu adresu (www.medicusonline.com).
Za korisnike MIRC internet konekcije(od kuće) omogućili smo internet konekciju preko skyDSL - satelitskog linka ( Deutsche EutelSAT Telecom 2D).
Za korisnike KOBSON servisa, dogovorom sa Narodnom bibliotekom Srbije, omogućili smo direktan i nesmetan pristup preko satelitskog linka (automatski se prepoznaje korisnik MED-KG-SAT).
Sve dok se ne završi priključenje server za poštu neće raditi, pa je preporuka da se koristi drugi mail za ličnu prepisku.
Svu poštu za fakultet paralelno slati i na admin.mf@gmail.com

administrator akademske mreže
Milan B. Milojević

OBAVESTENJE

Medicinski fakultet u Kragujevcu raspisuje oglas za angažovanje studenata-demonstratora.

EDUKACIJA, KVALIFIKACIJA I SERTIFIKACIJA

Na Univerzitetu u Kragujevcu u Centru za Superkompjuting krajem meseca marta će započeti serija profesionalnih IT kurseva u okviru AQUIT projekata. Opširnije ovde.

SID CARD(SIGURNA IDENTIFIKACIONA KARTA)

Za sva obaveštenja možete se obratiti Centru za autorizaciju i izdavanje SID karti ili na sid@medicus.medf.kg.ac.yu.

Centar za autorizaciju i izdavanje SID karte Medicinskog fakulteta