Тренутно сте на:
 
Академске докторске
  студије 
 

Повезани садржаји:


Навигација:
 
Почетна страна
 







 
ПОСТДИПЛОМСКЕ СТУДИЈЕ
академске докторске студије
 

Одговори на потенцијална питања
заинтересованих кандидата за упис на студије

Који су то „факултети биомедицинске струке", предвиђени као услов за упис на Академске докторске студије?
  ОДГОВОР: Проходност на Академске докторске студије Медицинског факултета у Крагујевцу имају дипломци медицинског, фармацеутског, стоматолошког, ветеринарског, дефектолошког факултета, затим дипломци са факултета физичке културе, са биолошког, са молекуларне биологије, психологије... Кандидат је приликом уписа на Академске докторске студије ограничен сопственим претходним образовањем, у том смислу да се може определити само за она изборна подручја која корелирају са основим образовањем.
Да ли је за упис на Академске докторске студије потребна одређена просечна оцена на претходно завршеним студијама?
  ОДГОВОР: Просечна оцена на претходним студијама (основним или магистарским) није одлучујућа за упис на Академске докторске студије, иако ће у случају пријављивања великог броја кандидата бити основ за рангирање.
Колико износи школарина?
 

ОДГОВОР: Школарина за 2011/2012. школску годину износи 120.000 динара уплаћује се у целости или у три једнаке рате и то.

  • прва рата-приликом уписа године
  • друга рата-приликом овере зимског семестра
  • трећа рата-приликом овере летњег семестра


НАПОМЕНА: Школарине ће бити ослобођени стипендисти Министарства науке и заштите животне средине и Републичке фондације за развој научног и уметничког подмлатка, као и асистенти-приправници запослени на Медицинском факултету у Крагујевцу. Такође, школарину у првој години Академских докторских студија неће плаћати 10 студената са највећом просечном оценом на основним студијама и њих ће стипендирати сам Медицински факултет у Крагујевцу. У наредним годинама школарине ће бити ослобођено оних 10 студената који постигну најбољи успех у претходној години Академских докторских студија.

Која се титула стиче завршетком докторских академских студија?
  ОДГОВОР: Завршетком докторских академских студија стиче се научни назив "доктор медицинских наука" (у међународној номенклатури „PhD").
Да ли је могуће да студент магистарских студија пређе на докторске академске студије?
  ОДГОВОР: Прелазак ће се одобрити на основу молбе студента, упућене ННВ, а у складу са одредбама Правилника о организацији докторских академских студија (правилник студија).
Почетак и време одржавања наставе?
  ОДГОВОР: Почетак наставе ће бити у периоду од 9.10. 2011. - 31.01.2012.године, о чему ће сви докторанти бити благовремено обавештени. Време наставе ће бити прилагођено радним обавезама студената и углавном ће се одржавати у поподневним сатима и у дане викенда.
Која изборна подручја постоје на академским докторским студијама?
 

ОДГОВОР: за упис на Докторске академске студије у школској 2011 / 2012. години кандидати се могу определити за следећа изборна подручја

  1. Експериментална и примењена фи зиологија са спортском медицином

  2. Молекулска медицина са подподручјима:
         - клиничка и експериментална фармакологија
         - имунологија, инфламација и инфекција

  3. Клиничка и експериментална интерна медицина са подподручјима:
         - ендокринологија
        - кардиологија
          - хематологија
          - нефрологија

    4. Онкологија

    5. Неуронауке

    6. Хумана репродукција и развој

    7. Клиничка и експериментална хирургија

    8. Менаџмент људским ресурсима

Да ли је одлука о избору изборног подручја дефинитивна, тј. да ли се, евентуално, након прве године или друге године може променити изборно подручје које је одабрано при упису?
  ОДГОВОР: Промена изборног подручја је могућа и одобрава је Наставно-научно веће, коме треба упутити молбу у писаној форми. Међутим, постоји разлика уколико студент мења изборно подручје после прве или после каснијих година. Када на крају прве године докторских академских студија студент промени изборно подручје, другу годину нормално наставља на другом изборном подручју. Уколико студент жели променити изборно подручје на некој каснијој години, у том случају, након што његову молбу усвоји ННВ, постаје обавезан да се врати на почетак друге године новоизабраног подручја.
Може ли се са магистарских студија са другог факултета биомедицинске струке прећи на докторске академске студије на Медицинском факултету у Крагујевцу?
  ОДГОВОР: Може, ако кандидат испуњава услове из конкурса (конкурс за упис) и уколико Наставно-научно веће прелаз одобри. У том случају, поступак је следећи: кандидат у писаној форми подноси молбу Комисији за научно истраживачки рад, која се састаје сваког последњег понедељка у месецу (уколико кандидат жели да се о његовој молби расправља на првом наредном ННВ, које заседа сваке последње среде у месецу, молбу мора предати Комисији за научно-истраживачки рад најкасније последњег понедељка у месецу и то до 10.00 сати). О молби ће одлучити ННВ, а по предлогу Комисије за научно истраживачки рад.
Да ли кандидат који жели да упише докторске академске студије мора да буде у радном односу?
  ОДГОВОР: Кандидат не мора да буде у радном односу.
Да ли факултет издаје потврде о упису на докторске акдемске студије?
  ОДГОВОР: Уколико се ради о упису након основних или по окончању магистарских студија, потврда се може издати одмах, већ по завршетку формалности око уписа. Уколико је реч о потврди о преласку на докторске академске студије - било да је реч о преласку са магистарских на докторске, са медицинског или са других факултета биомедицинске струке који дају проходност на ове докторске академске студије - потврда се може добити тек онда када упис буде пуноважан - а он ће то постати одлуком ННВ којом се прелазак одобрава.
Може ли се документација за упис на докторске академске студије послати поштом ?
  ОДГОВОР: Може, али је то потребно учинити вредносним писмом које, поред потребних докумената, треба да садржи и оригинал уплатнице о плаћеној школарини.
Која је документација потребна за конкурс и упис?
  ОДГОВОР: За пријаву на конкурс потребна је пријава за конкурс, фотокопија дипломе или уверење о завршеном факултету и потврда о уплати за трошкове конкурса. За упис студената потребан је индекс, 2 фотографије, ШВ образац и за самофинансирајуће студенте потврда о уплати школарине

 


Због промене SSL протокола у nonSSL, повремено може доћи до неисправности линкова на страницама, у том случају пробајте без протокола https://. Извињавамо се на свим могућим сметњама.