POSETA REPREZENTATIVCA VASILIJA MICIĆA
CENTRU ZA FIZIOLOGIJU NAPORA I SPORTSKU MEDICINU

U četvrtak 29.08.2024. godine gost Centra za fiziologiju napora i sportsku medicinu našeg fakulteta bio je proslavljeni srpski košarkaš i osvajač bronzane medalje na nedavno završenim Letnjim olimpijskim igrama u Parizu, Vasilije Micić.

U razgovoru sa lekarima našeg Centra podvučen je sve veći značaj involviranja sportsko-medicinske doktrine u savremeni sport, i time obezbeđivanja uslova za postizanje najboljih sportskih rezultata. Gospodin Micić je bio prijatno iznenađen dosadašnjim radom našeg Centra ali i planovima za budućnost za čije ostvarenje je obećao svoju nesebičnu podršku. Ova poseta će zasigurno još jače učvrstiti pozicioniranje i prepoznatljivost naše institucije na sportsko-medicinskoj regionalnoj mapi.