Стандард 1.
СТРУКТУРА СТУДИЈСКОГ ПРОГРАМА
Студијски програм Oсновне струковне студије - Струковни фармацеут, за стицање стручног назива Струковни фармацеут, трају 6 семестара односно 3 школске године. Наведени програм дефинисан је у складу са Законом о високом образовању, као и са стандардима и упутствима за акредитацију студијских програмa I и II степена.
Циљ овог студијског програма је комплетно стручно и научно образовање и развијање потребних компетенција студената за ефикасан рад у релевантном домену у фармацеутском сектору.
Врста студија (основне струковне студије) и исходи процеса учења (самосталан рад у здравственим установама на пословима који подразумевају високо академско образовање првог степена) у складу су са законом који утврђује национални оквир квалификација.
На овај студијски програм могу се уписати кандидати који су претходно завршили гимназију или средњу школу здравственог или ветеринарског усмерења у четворогодишњем трајању.
Рангирање кандидата за упис на студијски програм обавља се у складу са одредбама Закона о високом образовању и општим актима Универзитета у Крагујевцу и Факултета медицинских наука у Крагујевцу.
Студијски програм обухвата 35 обавезна предмета и пружа могућност избора 5 од понуђених 10 изборних предмета.Такође програм интегрише и обавезну реализацију стручне клиничке праксе, као и полагање обавезних предмета Предмет завршног рада и Израда и одбрана завршног рада.
Укупан обим студија износи 180 ЕСПБ, а свака година вреди 60 ЕСПБ. Вредност предмета Предмет завршног рада и предмета Израда и одбрана завршног рада износи 3 ЕСПБ. Листа обавезних и изборних предмета са оквирним садржајем, као и њихов начин извођења и бодовне вредности, спецификација праксе исказане у складу са европским системом преноса бодова доступни су у
књизи предмета. Књига предмета садржи предуслове за упис предмета, прецизно дефинисане исходе процеса учења, као и све остале релевантне податке за сваки од предмета, појединачно.
Фактор изборности према позицијама где студент бира предмете износи 11,11%, што је у складу са дефинисаним акредитационим стандардима.
Наставни процес обухвата предавања, вежбе, консултативне наставу, истраживачки рад студената и стручно-практични рад.
Услови за прелазак са других, сродних студијских програма дефинисани су општим актима Факултета.